Wczasy odchudzające

Czy warto brać udział w turnusach odchudzających?

W ciągu ostatnich lat bardzo popularne stały się tzw. turnusy odchudzające. Polega to mniej więcej na tym, że osoby chcące schudnąć wyjeżdżają na kilkanaście dni do hotelu, w którym są pod ścisłą opieką specjalistów. Oczywiście przed wyjazdem dochodzi do szeregu wywiadów i badań, aby jak najlepiej dopasować dietę do kuracjusza. Z racji tego, że bycie szczupłym stało się modne coraz więcej osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie. Z reguły uczestnikami takich wyjazdów są osoby już mocno zdeterminowane, aby osiągnąć sukces.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Po pierwsze należy się odpowiednio nastawić psychicznie, że w stosunkowo krótkim czasie może nie być spektakularnej poprawy. Natomiast warto wykorzystać ten czas maksymalnie. Aby podkręcić skuteczność takiego turnusu dietetycy polecają stosowanie suplementów, które wspomagają proces odchudzania. Jest to jeden z czynników, które zwiększają szansę na zrzucenie zbędnych kilogramów. Poza tym istotne jest zrobienie szeregu badań, które określiłyby ewentualne przeciwwskazania. Niezwykle ważne jest zbadanie krwi. Osoby bardzo otyłe powinny również przebadać serce, wątrobę oraz udać się do endokrynologa. To wszystko nakreśli specjalistom jaką drogę odchudzania najlepiej wybrać.

Gdzie najlepiej wybrać się na turnus odchudzający?

Istnieją dwie teorie na ten temat. Jedna z nich mówi o tym, aby nie kusić zbytnio kuracjuszy, więc lepiej aby to nie był luksusowy hotel. Z drugiej strony powinny być to na tyle dogodne warunki, aby odchudzający mieli pewien komfort. Prawda jest taka, że na tego typu wyjazdy decydują się raczej zamożne osoby. Taki pobyt pod okiem dietetyka oraz instruktora fitness to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Cena również zależy od miejsca, więc jeśli ktoś się decyduje na wyjazd do pięciogwiazdkowego hotelu to musi się liczyć, że koszty znacznie wzrosną. Wiadomo, że latem praktycznie wszędzie można się wybrać – zarówno w góry jak i nad morze. Zimą natomiast można skorzystać ze śniegu i jeśli uprawia się sporty zimowe to prawdopodobnie lepiej wybrać się w góry.

Rodzaje wyjazdów odchudzających

Lista różnego rodzaju opisywanych turnusów z roku na rok wzrasta. Kiedy ta metoda odchudzania dopiero zaczynała raczkować na polskim rynku funkcjonował jeden model. Klasyczny wyjazd do byle jakiego ośrodka, a tam minimalne porcje, bieganie i integracja wieczorami. Obecnie wygląda to wszystko bardziej profesjonalnie. Jak już zostało wspomniane jeszcze przed wyjazdem dochodzi do przygotowania takich osób. Następnie indywidualnie jest dobierane menu. Oczywiście nieodłącznym elementem jest wysiłek fizyczny podczas takiego wyjazdu. Ostatnio stawia się także na małe oszustwa i zaleca się stosowanie suplementów diety.

Istnieją także tematyczne wyjazdy. Jednym z nich jest kuracja sokowa. Chodzi o to, że podczas całego pobytu każdy posiłek jest pod postacią soku. Dietetycy tylko dobierają odpowiednie mieszanki warzyw, owoców i innych składników, z których jest przyrządzany sok. Jednak istnieje wiele negatywnych opinii co do tej diety. Nie jest ona wskazana dla osób mających problem z wątrobą, ponieważ jest bogata we fruktozę.

Bardzo popularne jest również zastosowanie diety surówkowej. Podobnie jak w wyżej opisywanej diecie chodzi o jedzenie surowych warzyw i owoców tylko je w stałej postaci tym razem. Oczywiście są to zdrowe i potrzebne składniki diety, jednak nie powinna się ona tylko z nich składać.

Najważniejszą radą przed zdecydowaniem się na wyjazd odchudzający jest dokładne sprawdzenie warunków. Nie kupujcie kota w worku. Niech to będzie zbilansowana dieta wsparta ruchem fizycznym pod okiem profesjonalistów. Jest to fantastyczna okazja na pozbycie się nadwagi w stosunkowo krótkim czasie. Jednak zawsze trzeba sprawdzić co zawiera oferta.

Więcej na temat wczasów: http://www.wczasyodchudzajace.com/